Uudised

Üks märkimisväärne PlayStation 5 uuendus pöörab osade mängurite maailma pea peale 

Toimetas Sten Kohlmann, 5. oktoober 2020 09:53
Foto: PlayStation
Esimene PlayStation nägi ametlikult ilmavalgust 1994. aasta 3. detsembril, kui see Jaapani turule paisati. Tollest päevast alates on püsinud tolle konsooli juures muutumatuna üks element, mis PlayStation 5 ilmudes lõpuks ometi muutub. Teatud mängijate jaoks tekitab see aga kindlasti segadust.

Nimelt avaldab Jaapani väljaanne AV Watch enda PlayStation 5 eelvaates, et DualSense puldil on aastaid muutumatuna püsinud nupud vahetusse läinud. PSU vahendab, et senimaani on jaapanlased tegevuste kinnitamiseks vajutanud O-nuppu, tühistamiseks aga kasutanud X-nuppu.

Nüüd on Sony otsustanud, et kõik PlayStationi kasutajad üle kogu maailma hakkavad tegevuste kinnitamiseks vajutama ühte nuppu, milleks on X (või rist, nagu selgus mullu). Pole kahtlustki, et esialgu hakkab säärane otsus Jaapanis segadust külvama.

PlayStation 4 sai oma eluea lõpus uuenduse, mis lubas kahte kõnealust nuppu omavahel ära vahetada. Eks näis, kas säärane uuendus ka PlayStation 5 peale jõuab. Seniks peavad jaapanlased videomängudes ütlema „ei“ kui nad tegelikult mõtlevad „jah“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee