Uudised

Selle sügise oodatuim mäng sünnib ränkade kohustuslike ületundide arvelt 

Toimetas Sten Kohlmann, 30. september 2020 10:08
Foto: CD Projekt RED
Möödunud aasta maikuus lubas Poola mängustuudio CD Projekt RED, et nende novembris ilmuv rollimäng „Cyberpunk 2077“ valmib ilma kohustuslike ületundideta. Sama kinnitati umbes kuu aega hiljem. Täna puhuvad Varssavis aga teised tuuled.

Nimelt vahendab Bloomberg, et stuudio töötajatele on saadetud e-kiri, mille sisu teavitab neid 6-päevaste töönädalate saabumisest. Ees ootavad ärevad nädalad ning kuud, sest „Cyberpunk 2077“ peab poelettidele jõudma juba 18 novembril.

Varasemalt on ületunnid olnud n-ö vabatahtlikud, ent tänu töökaaslaste survele julgevad vaid vähesed neist loobuda. Positiivseks uudiseks saab lugeda asjaolu, et eesootavad lisapäevad on tasustatud (paljud stuudiod lubavad töötajaid tasustada peale mängu ilmumist boonuste näol).

Jõhkrad ületunnid ehk crunch on juba aastakümneid mängutööstust vaevanud. Viimaste aastate jooksul on aegunud süsteem langenud aina suurema kriitikatulva ohvriks.

Stuudio juht Adam Badowski mõistab olukorra irooniat ning lubab ise kõikidele lubadustest lahtiütlemisest põhjustatud kriitikanoolte ette hüpata.

Suure töö tulemuseks võib pidada ka teose süsteeminõudeid arvutil, mis on kõike arvesse võttes üllatavalt tagasihoidlikud.

Samal teemal

24.08.2020
„TEINE TASE“ | Kas PlayStation 5 võitis just konsoolisõja?