Uudised

Ubisofti üllatusi varjutas kompanii suutmatus enda skandaale ausalt ja otsekoheselt adresseerida 

Toimetas Sten Kohlmann, 11. september 2020, 16:18
Yves GuillemotFoto: Kuvatõmmis (Ubisoft)
Ubisofti septembrikuine esitlus pidi sisaldama Prantsuse mängukompanii järgmiseid suurhitte ja üllatusi. Uute mängude asemel kerkisid kiirelt päevakorda aga hoopiski mitmed skandaalid, millega firma viimaste kuude jooksul tegelema on pidanud.

Vahetult enne Ubisoft Forwardi toimumist postitati kompanii erinevatele sotsiaalmeediakanalitele video, milles Ubisofti tegevjuht Yves Guillemot adresseerib mitmeid murekohti.

Eelkõige vabandas mees inimeste ees, kes sattunud firmasisese ahistamise ohvriks. Samuti puudutati hiljuti ilmunud mobiilimängu „Tom Clancy's Elite Squad“ treilerit, milles võrreldi Black Lives Matter liikumist terrorirühmitusega.

Leiti, et kui Ubisoft oleks antud videoga hoopiski ülekannet alustanud, leviks nende sõnum tunduvalt laiema publikuni ning suudaks näidata, et kompanii võtab endale püstitatud eesmärke tunduvalt tõsisemalt.

Õli valas tulle ka asjaolu, et kui üks fänn antud probleemile viitas, väitis Ubisofti Twitteri konto, et video jäi ülekandest välja ajaprobleemide tõttu. Jääb selgusetuks, miks neljaminutiline klipp rohkem kui kaks tundi kestva ülekande sisse ei mahtunud.

Tagatipuks jäi inimestele hambusse Guillemot' sõnastus. Mehe sõnul jõudsid jutud ahistamisjuhtudest tema kõrvadesse sel suvel, ajakirjandusse jõudsid aga lood ahistamiskultuurist, mida juba aastaid üritatud eirata.


Probleemid ei piirdu vaid pärismaailmaga. Näiteks pettusid fännid varasemalt lekkinud „Prince of Persia: The Sand of Time“ uusversiooni kvaliteedis.

Koomiksiseerial põhineva „Scott Pilgrim Vs. The World: The Game“ kauaoodatud tagasitulekut varjutas aga asjaolu, et stuudio on pikalt eiranud originaalteose autori Bryan Lee O’Malley sõnumeid. Mees väidab, et sai uudisest teada täpselt samal hetkel kui kõik ülejäänud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee