Varia

Kas lõpuks on teada, millal ilmub PlayStation 5? Aga Xbox Series X? 

Toimetas Sten Kohlmann, 30. august 2020 18:49
Foto: Sony / Microsoft
Olgu kohe öeldud – ametlikku kinnitust järgmise põlvkonna konsoolide ilmumiskuupäevade kohta pole meil siiani. Siiski hakkavad erinevad lekked iga päevaga tihedamaks muutuma ning analüütikud saavad nende põhjal pildi aina selgemaks.

Üks on kindel, Xbox Series X jõuab meieni millalgi novembris, seda on Microsoft ka ise kinnitanud. Mitmed tänavused suurteosed („Cyberpunk 2077“, „Call of Duty: Black Ops Cold War“, „Assassin's Creed Valhalla“ jpt.) ilmuvad samuti novembrikuus.

Samal teemal

Kuigi kõikidel neil ei ole järgmise põlvkonna versioone (vähemalt esialgu), garanteerib tagasiühilduvus siiski selle, et ka praeguse põlve mängud saavad uute konsoolide ilmumisest kasu lõigata. Seega on loogiline, et ka Sony mängumasin samas ajaaknas turule paisatakse.

Miks pole meil aga siiani, kolm kuud enne masinate väidetavat ilmumist, konkreetseid vastuseid? Põhjus seisneb koroonapandeemias, räägib VGC. Kuigi seadmete tootjad on seni väitnud, et koroona masinate ilmumist edasi ei lükka, põhjustab ülemaailmne viirus ilmselgelt parajas koguses peavalu. Seetõttu on mõlemad firmad (nii Sony kui ka Microsoft) äraootaval seisukohal. Tahetakse olla võimalikult kindlad, et paika pandud plaane saab täies mahus ellu viia.

Erinevate allikate kohaselt ilmub PlayStation 5 millalgi novembri teises pooles. Väidetavalt on Sony planeerinud näiteks Ühendkuningriikides suurejoonelist reklaamikampaaniat, mis saab alguse 13. novembril.

Allikad usuvad ka, et Microsoft tahab esimesena turule siseneda. Kuuldavasti on kompanii sihtimas novembri esimest nädalat, mis ühtlasi jätaks neile ka pisut eksimisruumi. Kui esialgsed plaanid peaksid alt vedama, saavad nad turule siseneda novembri teisel nädalal, mis annaks neile jätkuvalt PlayStation 5 ees eelise.

Kuigi ilmumiskuupäeva puhul enam suuremaid möönduseid tõenäoliselt ei tehta, tuleks siiski arvestada, et pandeemia mõjutab seadmete edasist saadavust.

Kirjutamise hetkel on mõlema mängumasina hinnad jätkuvalt müsteerium.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee