Uudised

HÜVASTI, „FORTNITE“? Apple’i seadmetele populaarne mäng niipea ei naase 

Toimetas Sten Kohlmann, 25. august 2020 10:22
Foto: Epic Games
Vaid mõnda aega tagasi hakkas Epic Games tehnikagigantide Apple'i ja Google'iga tüli norima. Nimelt lisati populaarse battle royale mängu „Fortnite“ mobiiliversioonidesse võimalus mängusiseseid oste sooritada nii, et platvormihaldaja jääks enda 30% suurusest vaheltkasust ilma.

Nii Apple kui ka Google eemaldasid „Fortnite'i“ kiirelt enda poodidest, kuna Epic Gamesi tegevus läks vastuollu platvormide reeglitega. Epic vastas kiirelt aga kohtuasjadega. Apple andis vastulöögi ja sulges iOS platvormil Epic Gamesile kuuluva Unreal Engine mängumootori arenduskontod. Siin-seal loobiti teineteist ka sõnadega.

Nüüd on kohtus astutud esimesed sammud ning Epic Games sai kuulda nii häid kui halbu uudiseid. Hea uudis on see, et kohtuniku Yvonne Gonzalez Rogers leidis, et Apple ei tohi piirata ligipääsu arenduskontodele.

Kahjuks aga ei rahuldatud Epicu nõuet, mille kohaselt peaks Apple lubama „Fortnite'il“ nende platvormile naasta. See tähendab, et lähitulevikus Apple'i seadmetel Epic Gamesi hittmängu mängida ei saa. 

Eelistungite legaalne karussell jätkab 28. septembril. 

Samal teemal

21.08.2020
„TEINE TASE“ | Detektiiv Batman ja seemnevedeliku saladus!
18.08.2020
Suur sõda „Fortnite'i“ arendaja ja Apple'i vahel kogub tuure. Kes väljub võitjana?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee