Uudised

Suur sõda „Fortnite'i“ arendaja ja Apple'i vahel kogub tuure. Kes väljub võitjana? 

Toimetas Sten Kohlmann, 18. august 2020 10:38
Foto: Epic Games
Möödunud nädalal lahvatas ülipopulaarse battle royale mängu „Fortnite'i“ looja Epic Gamesi ning Apple'i vahel suur tüli. Nimelt otsustas Epic Games herilasepesa torkima hakata. 

„Fortnite'i“ mobiiliversiooni lisati alternatiivne võimalus mängusiseseid oste sooritada nii, et kasutaja Apple'iga kokku ei puutu. See aga tähendas, et viimasel jäi saamata (iga tehingu pealt) 30% suurune vaheltkasu, mis nende platvormil kehtib. 

Antud tegevusega rikkkus Epic Games aga Apple'i platvormi reegleid ning viimane otsustas „Fortnite'i“ Apple'i poest eemaldada. Sellele järgnes kiirelt Epic Gamesi poolne kohtuasi, mis väidab, et Apple „kehtestab ebamõistlikke ja ebaseaduslikke piiranguid”, mis takistavad arendajatel klientideni jõuda.


Kuigi hiljem toimus sama asi ka Google'i puhul, pole kahtlustki, et Apple on tolles situatsioonis rohkem esiplaanil. Kohtuasjale eelnes irooniline „Fortnite'i“ videoklipp, kus Epic Games pilab kompanii 1984. aasta ikoonilist reklaami. Situatsiooni kiire areng andis mõista, et Epic Games oli sõjaks juba ammu valmis.


Epic Games ei nõua aga Apple'ilt (ega Google'ilt) välja valuraha, vaid soovib, et platvormid oleksid avatumad. Näiteks tuuakse soov tuua Apple'i seadmetele Epic Gamesi konkureeriv äpipood

Hetkel tundub, et Apple ilma võitluseta ei alistu. Nende järgmiseks sammuks on Epic Gamesi arenduskontode sulgemine 28. augustil. See tähendab, et kompaniil takistatakse efektiivselt töötada nende enda poolt loodud Unreal Engine mängumootori kallal. 


Todasama mootorit kasutavad aga tuhanded arendajad, kes Apple'i seadmetele mänge ja muid rakendusi loovad.  Epic Games palub kohtult abi, et Apple'i „kättemaksule“ käsi ette panna.

Samal teemal

16.08.2020
„TEINE TASE“ | Kas „Fall Guys“ on uus „Rocket League“?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee