Varia

„Cyberpunk 2077“ lugu võib leida lõpu ka ilma põhimissioonideta 

Toimetas Sten Kohlmann, 22. juuli 2020 12:02
Foto: CD Projekt RED
Rollimängude ülesehitus peaks kõikidele tuttav olema, see on jagatud põhi- ja kõrvalmissioonideks. Esimeste eesmärgiks on teose narratiivi edasi anda, teised aga laiendavad maailma ning selles leiduvaid tegelasi. Poolakate küberpungiseiklus „Cyberpunk 2077“ keerab tolle valemi aga pea peale.

Metro vahendab, et teose missioonide disaineri Pawel Sasko sõnul pole „Cyberpunk 2077“ kõikide põhimissioonide mängimine vajalik, et n-ö lõputiitriteni jõuda. Mehe väitel on nii mitmedki kõrvalmissioonid põhimissioonidega tihedalt seotud ning neis nähtu ja kogetu mõjutavad ka üleüldise loo kulgu.

Säärane süsteem on ääretult kompleksne ning miski, mida CD Projekt RED kunagi varem teinud pole. Sasko räägib, kuidas ka kõige väiksem asi võib sündmuste kulgu mõjutada. Teatud looelemendid leiavad alati aset. Näiteks tuuakse asjaolu, kuidas peategelane V kohtab pisisuli Jackiet.

Samal teemal

Kuigi kohtumine on möödapääsmatu, võivad muutuda selle parameetrid. Samuti määravad mängija valikud, millised on tema suhted Jackiega ning milline on suli taustalugu.

Lisaks sellele võib tänu kõnealusele süsteemile muutuda kõrvalmissioonide järjekord. See tähendab, et kõik mängijad ei pruugi sama missiooni ühel ajal kohata (või sellele üldse peale sattuda).

„Cyberpunk 2077“ ilmub käesoleva aasta 19. novembril PC, PlayStation 4 ja Xbox One'i peale. 2021. aastal jõuab Netflixi aga samal universumil põhinev animeseriaal „Cyberpunk: Edgerunner“.

Samal teemal

16.06.2020
„TEINE TASE“ | VIDEO | Aegade kõige ebaausam viktoriin
26.05.2020
„Cyberpunk 2077“ – verivärske treiler, ajudes sobramine, leping Netflixiga ja muud