Uudised

SAHINAD: Sony ennustab PlayStation 5 meeletut edu, tõstab toodangumahtu... ja alandab hinda? 

Toimetas Sten Kohlmann, 15. juuli 2020 15:57
Foto: Sony
Sony järgmise põlvkonna mängukonsool PlayStation 5 pole isegi poelettidele jõudnud, ent tundub, et kompanii on juba praegu seadme edus kindel. Värskeimate sahinate andmetel planeerib Sony praegust toodangumahtu tõsta, et eesootav kõrge nõudlus rahuldatud saaks.

Bloombergi väitel prognoosib kompanii koroonapandeemiast tulenevat huvi suurenemist ning sellega seonduvalt soovitakse enne 2020. aasta lõppu toota üle 10 miljoni PlayStation 5 konsooli. Tasub siiski arvestada, et kõik 10 miljonit ei jõua ühekorraga poelettidele (suurimaks komistuskiviks võib saada tarne Hiinast).

Samal teemal

Osa sellest on planeeritud 2021. aasta esimese veerandi tarbeks, et vältida situatsiooni, kus on nõudlus, ent puudub konsool ise. Kompanii varasemaks plaaniks oli toota 5-6 miljonit seadet, millest peaks jätkuma kuni 2021. aasta märtsikuu lõpuni. 

Analüütik Daniel Ahmadi sõnul võib toodangumahu tõstmine viidata asjaolule, et PlayStation 5 hind on esialgselt planeeritust (mille puhul rõhutakse väärtusele, mitte hinnale) madalam. Samuti võib seda võtta kui enesekindlust – usutakse, et PlayStation 5 osutub populaarsemaks kui konkurendi Microsofti mängukonsool Xbox Series X.


Praeguseks hetkeks ei ole avalikustatud ei PlayStation 5 ega Xbox Series X-i hinda ega ilmumiskuupäeva. Mõlemad mängumasinad peaksid meieni jõudma käesoleva aasta lõpus.

Küll aga teame, millised hakkavad välja nägema PS5 mängude karbid!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee