Varia

SUURIMAD ÕNNESOOVID! Üks aegade populaarseima e-spordimängu seeria sai 21 aastat vanaks 

Toimetas Sten Kohlmann, 22. juuni 2020 12:17
Foto: Valve
Olgem ausad, vast ei leidu mängurit, kelle jaoks oleks sõnapaar „Counter-Strike“. Tegemist on ühe ikoonilisema seeriaga, millest tänaseks saanud üks e-spordi vaieldamatu lipulaev. Teenivad ju sarja seni viimase osa abil leiba ka kodumaised küberatleedid.

Peame häbiga tunnistama, et magasime möödunud nädalal maha sarja sünnipäeva. Nimelt möödus 19. juunil 21 aastat päevast, mil nägi ilmavalgust esimese „Half-Life'i“ modifikatsioon, mil nimeks „Counter-Strike“.

Aastate jooksul on seerias ilmunud erinevaid osi: modifikatsiooni edasiarendus „1.6“, „Condition Zero“ ja sellele kiirelt järgnenud „Source“ ning praegune „Global Offensive“. Viimase ilmumisest on vahepeal möödunud pea kaheksa aastat (tolle teose sünnipäeva tähistame augustis).

Huvitav fakt – nii „1.6“ kui ka „Global Offensive“ on jõudnud ka konsoolidele. Esimene neist ilmus esimesel Xboxil, teine Xbox 360 peal.

„Counter-Strike: Global Offensive“ on Steami mängituim mäng, mis tippajal kokku kogunud üle ühe miljoni samaaegse mängija. Kirjutamise hetkel on neid pisut üle 611 tuhande.

Samal teemal

18.06.2020
„TEINE TASE“ | VIDEO | Ei, PlayStation *ei maksnud* seda episoodi kinni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee