Uudised

„The Last of Us Part II“ on lõpuks ometi ilmunud. Mida sa peaksid selle kohta teadma? 

Sten Kohlmann, 19. juuni 2020, 12:47
Foto: Naughty Dog / Sony
19. juuni on lõpuks ometi kohale jõudnud. See tähendab, et koos suvise sooja ilmaga jõudis meieni ka kaua oodatud PlayStation 4 mäng „The Last of Us Part II“.

Kes pole veel otsustanud, kas peaks selle endale soetama, leiab ehk abi antud artiklist. Heidame pilgu peale kõigele olulisele, mis „The Last of Us Part II“ mänguga seotud.

Millega on tegu? 

„The Last of Us Part II“ on kolmanda isiku vaates märuliseiklus, mis paneb rõhku ka ellujäämisele. Tegemist on järjeosaga 2013. aastal ilmunud teosele. Tolles seiklesid mängijad Joeli ja Ellie seltsis, juhtides Joeli. Sel korral astutakse Ellie saabastesse. „The Last of Us“ mängud leiavad aset postapokalüptilises maailmas, kus lisaks inimestele „elavad“ ka kummalisse seenhaigusesse nakatunud zombilaadsed olendid.


Kas sel on mingi lugu ka?

Mida kodumaised mängukriitikud seni arvanud on?

Kriitikud on taaskord kiitust jaganud. Kiidetakse nii teose visuaalset külge (mis pigistab PlayStation 4 konsoolist viimsedki mahlad välja), tugevat narratiivi ja karaktereid, muusikat ja helidisaini. Samuti tuuakse esile teise osa avatumaid tasemeid ning parendatud mängitavust.

Õhtuleht Esport portaalis ilmunud arvustuses sõnasin: „„The Last of Us“ jättis endast mängutööstusesse maha ääretult suure ja olulise jälje. Teine osa ei suuda mitte ainult sama teha, vaid latti veelgi kõrgemale tõsta.“

Diktori portaali toimetaja Martin Liivand kirjutas aga mängu kohta nõnda: „„The Last of Us Part II“ ehitab esimesest osast õhku jäänud probleemidele põhinedes uue ja siiralt liigutava loo, mis on unikaalne ja ei karda vajadusel eelkäijale selga pöörata. Tegu on lõppeva konsoolipõlvkonna ühe parima mänguga, mida kõik, kel vähegi võimalik peaksid kindlasti kogema.

Pikemalt pajatati mängust ka Level1.ee iganädalase taskuhäälingu „Teine Tase“ värskeimas saates, mida saab kuulata kas Soundcloudi, Spotify või ka YouTube'i vahendusel. Samuti avaldasid nad mängust tutvustava video:


Puhata ja Mängida
muljeid saab kuulda nende värskest videost, kus mängu testitakse PlayStation 4 Pro konsoolil:


Kuidas on lood aga välismaiste väljaannetega?

Ka mujal maailmas jagatakse ohtralt positiivset vastukaja. IGN andis mängule 10 puntki 10-st, sama skooriga pärjati mängu ka näiteks portaalide Game Informer ja Push Square poolt. Kriitikute koondhindeid kajastava portaali Metacritic lehel on teose punktisummaks hetkel 95.

Muidugi ei ole kõik arvustused üdini kiitvad. Suurimaks murekohaks on paljude jaoks asjaolu, et narratiiv on emotsionaalselt kurnav ning vägivald saab natuke liiga palju tähelepanu. Teose režissöör Neil Druckmann hoiatas enne mängu ilmumist, et lugu ei pruugi paljudele meele järgi olla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee