Varia

PlayStationi pealiku hoiatus? Sony rõhub PS5 puhul „väärtusele, mitte hinnale“ 

Toimetas Sten Kohlmann, 16. juuni 2020 13:37
Foto: Sony
Möödunud nädala suurimaks sündmuseks oli vaieldamatult hetk, mil Sony paljastas ametlikult lõpuks ometi PlayStation 5 konsooli. Futuristliku välimusega mängumasinale lisaks tutvustati ka mänge, ent üks oluline element paistis eemalolekuga silma – hind.

Viimaste kuude jooksul on hakanud tihenema erinevad lekked potentsiaalsetest hindadest, kui müügiportaalid panevad enda veebilehtedele üles PlayStation 5 müügikuulutusi. Üldjuhul on tegemist ajutiste hindadega, kuniks selgub tõde, ent tasuks olla siiski valmis oodatust kõrgemaks hinnaks.

Samal teemal

Nimelt on PlayStationi tegevjuht Jim Ryan hiljuti mõista andnud, et Sony paneb uue konsooli puhul rõhku pigem väärtusele, mitte hinnale. „Tavapärane tarkus ja ajalugu näitavad, et meie äri on üks majanduslanguse kindlamaid ettevõtteid,“ ütles Ryan BBC-le. „Kuid ma arvan, et see suurendab meie vajadust keskenduda väärtuse võrrandi õigeks saamisele. Ja ma rõhun väärtusele, mitte hinnale.“

Ryani sõnad on küll laialivalguvad ning ehk ka mitut erinevat moodi tõlgendatavad, ent neist kumab läbi sõnum, mis annab mõista, et uus mängumasin on pigem kallimapoolne. Tõenäoliselt leevendab hoopi teadmine, et turule jõuab ka vaid digitaalseid mänge jooksutav seade, mis on kõikide eelduste kohaselt odavama hinnaga.

Pole teada, millal Sony lõpuks konsooli hinna avalikustab. See võib sõltuda sellest, mida teeb ja plaanib konkurent Microsoft.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee